top of page
Szukaj

Jak dobrze przygotować ciało do praktyki?Podczas praktyki asan ciało staje się narzędziem. Jego ruch i siła pozwalają praktykować. Warto dobrze się przygotować tak aby praktyka była jak najbardziej efektywna i dobra dla ciała .

Zjedz lekki posiłek przed praktyką. Ciężkie pokarmy sprawiają, że czujemy się ociężali, senni i niezdolni do aktywności. Zadbaj wiec by posiłek był lekkostrawny i niezbyt duży. Ważne też by zachować przerwę minimum 2 godzin przed praktyką. Pełny żołądek nie sprzyja aktywności. Jeśli twój stan zdrowia ci na to pozwala możesz praktykować rano na czczo.Skorzystaj z toalety. To bardzo ważne bo próby pęcherz nie tylko rozprasza, ale to przede wszystkim niezdrowe. Zawsze warto skorzystać z toalety przed wejściem na matę.

Znajdź idealną porę dnia. Każdy z nas jest inny i ma inną konstytucję. Zaleca się by praktykować rano, tuż po przebudzeniu, jednak nie dla każdego jest to korzystne. Często praktyka popołudniowa czy wieczorna bywają korzystniejsze. Sprawdź co jest dla ciebie dobre.
Pamiętaj o oddechu. Często o tym wspominam, ale to naprawdę ważna sprawa. Nie wstrzymuj oddechu i pamiętaj o nim podczas praktyki. Warto też przed praktyką odpowiednio się nastroić i wziąć kilka spokojnych oddechów.

Wybierz wygodne ubrania. Podczas praktyki ważnym jest by czuć się dobrze. Uciskające, obsuwające się i niewygodne ubrania tylko rozpraszają cię i sprawiają, że praktyka jest nieprzyjemna.To krótki zestaw ważnych punktów, o których warto pamiętać przed sesją jogi. Pamiętaj, że praktyka jest dla ciebie, nigdy odwrotnie. Słuchaj swojego ciała i traktuj je z szacunkiem.

Udanych praktyk.

NAMASTE24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page